•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 213
   کد: 180213
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد:

   ضمانت اجرای منشور حقوق شهرنشینی مشهد، مطالبه‌گری مردم است

   یک طرح به عنوان شهر همگان در دست طراحی است که مباحث مربوط به کودکان و علایق آنان، شهروندان دارای معلولیت و جانبازان که بیش از 10 درصد مردم مشهد را شامل می‌شوند، امنیت جامعه زنان که سهم 50 درصدی از جمعیت شهر را دارند و پیاده‌مداری در این طرح در اولویت قرار گرفته است.
   ضمانت اجرای منشور حقوق شهرنشینی مشهد، مطالبه‌گری مردم است

   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ضمانت اجرای منشور حقوق شهرنشینی مشهد، مطالبه گری مردم است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محسن حسینی پویا در نشست تببین حقوق شهرنشینی مشهد که به مناسبت 14 مرداد روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در فرهنگسرای انتظار برگزار شد، با بیان اینکه تدوین منشور حقوق شهرنشینی مشهد یک کار جمعی بوده است، افزود: در اجرای منشور حقوق شهرنشینی مشهد، همه متولیان تعصب خواهند داشت.
   وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مشهد به شهری شناخته شده که در آن گفتگو و مدارا شکل نمی‌گیرد و این منشور در همین شهری که نیاز به گفتگو و مدارا دارد، تصویب می‌شود.
   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: مشهد شهری است که اقوام، سلایق و مذاهب و ادیان مختلف را در خود جمع کرده است و حقوق شهرنشینی مشهد هم در راستای حقوق بشر اسلامی و حقوق بشر بین‌المللی که بر مبنای کرامت انسانی است، تدوین شده است.
   حسینی‌پویا گفت: نمی‌توانیم مردم را تقسیم‌بندی کنیم چرا که همه دارای حق هستند و در یک شهر زندگی می‌کنند لذا دوگانگی نباید وجود داشته باشد.
   وی افزود: وظیفه مدیریت شهری محیا کردن امنیت برای همگان است و حقوق شهرنشینی شامل همه افراد اعم از مجاوران، زائران و مهاجران می‌شود.
   حسینی‌پویا با بیان اینکه باید سریعا منشور حقوق شهرنشینی مشهد را به عمل برسانیم تا به یک شعار و جنبه تزیینی تبدیل نشود، گفت: یک طرح به عنوان شهر همگان در دست طراحی است که مباحث مربوط به کودکان و علایق آنان، شهروندان دارای معلولیت و جانبازان که بیش از 10 درصد مردم مشهد را شامل می‌شوند، امنیت جامعه زنان که سهم 50 درصدی از جمعیت شهر را دارند و پیاده‌مداری در این طرح در اولویت قرار گرفته است.
   وی خاطرنشان کرد: ضمانت اجرای منشور حقوق شهرنشینی مشهد، اطلاع مردم و مطالبه‌گری آنان در راستای این منشور است.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 213
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .