•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 201
   کد: 180668
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
   رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد؛

   شهروندان باید منشور حقوق شهرنشینی را از شهرداری مطالبه کنند

   امام رضا(ع) پس از ورود به توس گفتگو میان ادیان و عقاید مختلف را برقرار کردند لذا در شهری که مزین به نام این امام رئوف است، اگر گفتگو و مدارا نباشد خشونت افزایش پیدا می کند.
   شهروندان باید منشور حقوق شهرنشینی را از شهرداری مطالبه کنند

   رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه منشور حقوق شهرنشینی می‌تواند الگویی برای سایر شهرهای کشور باشد، گفت: شهروندان باید منشور حقوق شهرنشینی را از شهرداری مطالبه کنند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محسن حسینی پویا شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی "به وقت امشب" که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش شد، افزود: مشهد بین تمام شهرهای ایران بیشترین تغییرات جمعیتی را داشته و از سال 1355 دومین شهر پرجمعیت کشور تاکنون با اختلاف زیاد دومین شهر پرجمعیت ایران است.
   وی اضافه کرد: علت این افزایش جمعیت وجود مرقد منور حضرت رضا(ع) است که به نوعی قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف با وجود امام رضا(ع) به شهر مشهد پناه آورده‌اند.
   رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه 90 درصد از اتباع خارجی کشور نیز در مشهد ساکن هستند، اظهار کرد: حضور این ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در کنار هم تفاوت‌های فرهنگی را ایجاد کرده که در راستای ایجاد هماهنگی میان این فرهنگ‌ها و همچنین برقراری تعامل و گفتگو میان آنها باید به سیره و فرهنگ رضوی توجه شود موضوعی که در سخنان حضرت نیز به آن اشاره شده است.
   حسینی‌پویا تصریح کرد: امام رضا(ع) پس از ورود به توس گفتگو میان ادیان و عقاید مختلف را برقرار کردند لذا در شهری که مزین به نام این امام رئوف است، اگر گفتگو و مدارا نباشد خشونت افزایش پیدا می کند.
   رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد ادامه داد: ما برای اینکه گفتگو و مدارا را به صورت سازماندهی شده در مشهد نهادینه کنیم برنامه‌ای مشخص را با توجه به فرهنگ‌های مختلف تحت عنوان منشور حقوق شهرنشینی تدوین کرده و در شورای شهر مشهد به تصویب رساندیم.
   وی افزود: اساس منشور حقوق شهرنشینی برگفتگو و تعامل افراد جامعه گذاشته و قوانین در راستای دستیابی به شهر انسان مدار در 139 بند تدوین شده است که امیدواریم با اجرایی شدن آن گفتگو و مدارا در شهر مشهد نهادینه شود.
   حسینی‌پویا با اشاره به اینکه هدف ما این است که منشور حقوق شهرنشینی جنبه عملیاتی پیدا کرده و در کنج کتابخانه‌ها نماند، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که مردم این منشور را بخوانند و حسش کنند و آن را از مدیریت شهری مطالبه کنند.
   رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: مدیریت شهری با این منشور خودش را به چالش کشیده است که این یک قدم مهم است تا گفتگو نهادینه شود.
   وی ادامه داد: یکی از مواردی که در منشور حقوق شهرنشینی تاکید شده مورد توجه گرفتن حقوق کودکان و علایق آنها و مناسب سازی شهر برای حضور جانبازان و شهروندان دارای معلولیت است که به عنوان بخشی از حقوق شهرنشینی در این منشور دیده شده است.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 201
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .