•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 349
   کد: 180702
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد:

   منطقه گردشگری توس ظرفیت جذب چهار میلیون و 500 هزار گردشگر را دارد

   هیچ کس با مساله فردوسی و توس مخالف نیست ولی بروکراسی اداری، عدم آگاهی، شناخت و همتی که نیاز بود به این گنج گران پرداخته شود وجود نداشته است.
   منطقه گردشگری توس ظرفیت جذب چهار میلیون و 500 هزار گردشگر را دارد

   رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد از وجود ظرفیت برای حضور چهار میلیون و 500 هزار گردشگر در منطقه گردشگری توس خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مسعود ریاضی در برنامه زنده تلویزیونی "به وقت امشب" که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش شد، خاطرنشان کرد: فردوسی پدر سخن فارسی و گنجینه بزرگی از ادب، حکمت و پند است و اینکه ما فارسی صحبت می کنیم به برکت وجود اوست.
   وی افزود: طبق مطالعات صورت گرفته آرامگاه فردوسی و منطقه توس ظرفیت جذب چهار میلیون و 500 هزار نفر گردشگر را دارد و اگر حتی به فرهنگ و ادب علاقه نداشته باشیم و بحث ملی‌گرایی برایمان مهم نباشد حداقل باید این تعداد گردشگر ارزشمند باشند چرا که از لحاظ اشتغال‌زایی و کسب درآمد دارای اهمیت است.
   ریاضی با بیان اینکه برای معرفی فردوسی از ابتدایی‌ترین وسایل غفلت کردیم، ادامه داد: به عنوان مثال تابلوی راهنما به سمت آرامگاه فردوسی در مسیر بین راهی وجود ندارد و از دو سال گذشته که مدیریت شهری تغییر کرد تابلوهای راهنما به سمت فردوسی در شهر گذاشته شده ولی در خارج شهر که در اختیارات ما نیست این کار صورت نگرفته است.
   وی یادآور شد: در سال 75 با دستور مقام معظم رهبری برای احیای توس، بلافاصله شورای احیای توس شکل گرفت ولی در طول 23 سال فقط سه جلسه داشته است و متاسفانه در اولین جلسه یک ساختاری ترسیم کردند که دچار بروکراسی اداری شدند و باعث شد که احیای توس که خواسته همه مردم ایران است، تاکنون تحقق پیدا نکند.
   ریاضی تصریح کرد: هیچ کس با مساله فردوسی و توس مخالف نیست ولی بروکراسی اداری، عدم آگاهی، شناخت و همتی که نیاز بود به این گنج گران پرداخته شود وجود نداشته است.
   وی افزود: در همین راستا طبق تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش قرار است زنگ شاهنامه در پایه چهارم ابتدایی مدارس مشهد نواخته شود تا شاهنامه برای این مقطع تحصیلی تدریس شود.
   اختر گنجیان

    

   تعداد بازدید: 349
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .