•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 162
   کد: 180778
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   در راستای رفاه حال شهروندان و آرام‌سازی محیط شهری صورت گرفت؛

   ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح منطقه 8 مشهد

   در راستای رسیدگی به شکایات و اعلام نارضایتی مردمی در معابر عمومی و پیاده‌روها مجموع 580 مورد واحدهای صنفی خدمات خودرویی در سطح منطقه شناسایی و سرشماری شده‌اند.
   ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح منطقه 8 مشهد

   شهردار منطقه 8 مشهد از ساماندهی مشاغل مزاحم به منظور رفاه حال شهروندان و آرام‌سازی محیط شهری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی در این خصوص بیان کرد: مشاغل مزاحم و آلاینده به عنوان پدیده‌هایی که از موقعیت مکانی نامناسب و سازمان نیافته برخی از فعالیت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی در فضاهای شهری ناشی شده‌اند، بر سلامت جسمی و روحی شهروندان و نیز سیمای شهرها اثرات سوء و نامطلوب دارند.
   وی با اشاره به اعمال قانون و برخورد با سدمعبرکنندگان متخلف گفت: در راستای رسیدگی به شکایات و اعلام نارضایتی مردمی در معابر عمومی و پیاده‌روها مجموع 580 مورد واحدهای صنفی خدمات خودرویی در سطح منطقه شناسایی و سرشماری شده‌اند.
   شهردار منطقه 8 مشهد عنوان کرد: از ابتدای سال جاری 22 مورد واحد صنفی جدید شناسایی شده و اقداماتی شامل 190 مورد صدور اخطار کتبی به واحدهای صنفی متخلف، 69 مورد صدور رای بدوی و ابلاغ، 12مورد اعمال و ارسال به کمیسیون بند20، دو مورد ساماندهی کارگاهی و انتقال به مراکز خودرو و یک مورد عدم استانداردسازی انجام شده است.
   شیرازی بیان کرد: یکی از مسائل زندگی شهری همجواری بسیاری از مشاغل و کاربری‌های غیراستاندارد در مجاورت یکدیگر است؛ به عنوان مثال همجواری کاربری‌های صنعتی – کارگاهی با کاربری‌های مسکونی از عمده معضلات شهرنشینی و عامل بروز مخاطرات برای شهروندان است و با توجه به مسکونی بودن بافت شهری وجود مشاغل مزاحم و آلاینده باعث تضییع حقوق شهروندی می‌شود.
   شهردار منطقه 8 مشهد عنوان کرد: چنانچه روند تامین و توزیع منابع مناسب نباشد، می‌تواند سایر زیرساخت‌های شهری را تحت تاثیر قرار دهد؛ در این میان جانمایی مشاغل در شهرها ضرورت دارد، زیرا اگر مشاغل متناسب با بافت شهر و خیابان نباشد بر مشکلات شهری می‌افزاید؛ آلودگی‌های زیست محیطی، آلودگی هوا، خاک ، بوی نامطبوع، گره‌های ترافیکی، سر و صدا و تجمع ضایعات از جمله عوارضی است که برخی از مشاغل بر شهرها تحمیل کرده اند. در این راستا ساماندهی مشاغل شهری از ضروریات است.
   شهردار منطقه 8 مشهد در پایان تعامل و همکاری شهروندان و صاحبان مشاغل به عنوان صاحبان اصلی شهر را در ساماندهی مشاغل مزاحم بسیار مهم دانست و افزود: شهر مشهد با همکاری و رعایت ضوابط شهروندی به شهری بهتر و عاری از معضلات ترافیکی، بصری و... تبدیل می‌شود و جا برای کارهای بهتر در بهبود منظر شهری بیش از گذشته بازمی‌گردد.
    

   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .