•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 266
   کد: 180819
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
   رییس کمیسیون ویژه مناطق ویژه‌ پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

   عدالت و توسعه مناطق کم‌برخوردار رکن اصلی شورای پنجم شهر مشهد است

   خوشبختانه در ابعاد مختلف خدماتی خوبی انجام شده و برنامه های دیگری پیش رو داریم که در مناطق انجام خواهد شد. هدف شورای پنجم رعایت عدالت و جبران سرانه‌های این مناطق در زمینه‌های مختلف است.
   عدالت و توسعه مناطق کم‌برخوردار رکن اصلی شورای پنجم شهر مشهد است

   رییس کمیسیون ویژه مناطق ویژه‌ پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: عدالت و توسعه مناطق کم‌برخوردار رکن اصلی شورای پنجم شهر مشهد است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی در ویژه برنامه "به وقت امشب" که به مناسبت دهه ولایت به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش می شود، اظهار داشت: ما نام مناطقی که به آن‌ها «حاشیه‌شهر» گفته می‌شد را در شورای پنجم به «مناطق پیرامونی» تغییر دادیم چرا که بار معنایی بهتری دارد.
   وی با اشاره به جمعیت یک‌ میلیون و 200 هزارنفری در مناطق پیرامونی مشهد، افزود: این جمعیت بسیار متراکم هستند که در 10 درصد مساحت شهر مشهد، ساکن می باشند و مختصات اقتصادی، اجتماعی و جغرافیایی خاصی دارند؛ در حال حاضر در این مناطق وضعیت خاصی داریم و در رتبه بالای کشور هستیم.
   فیضی تصریح کرد: دیدگاه محوری شورای پنجم ارایه خدمت و ایجاد زیرساخت‌ها در زمینه های مختلف با نگاه تمام‌ساحتی بامحوریت عدالت است.
   وی افزود: این مناطق به واسطه اینکه به علت مهاجرت شکل گرفته اند و درگذشته سکونت‌گاه غیررسمی بودند نباید به حیث عدالت مغفول واقع شوند و رکن اصلی شورای پنحم عدالت بوده است که سرانه ها در زمینه های مختلف جبران شود و در همه زمینه ها رویکرد عدالت محور را مدنظر داشتیم.
   عضو شورای شهر مشهد گفت: خوشبختانه در ابعاد مختلف خدماتی خوبی انجام شده و برنامه های دیگری پیش رو داریم که در مناطق انجام خواهد شد. هدف شورای پنجم رعایت عدالت و جبران سرانه‌های این مناطق در زمینه‌های مختلف است.
   وی با بیان اینکه معتقدیم که باید مناطق جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی از چتر عدالت محور برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: بحث مناطق پیرامونی مشهد، یک پدیده‌ ملی‌ است که نیاز به یک عزم ملی و اقدام مشترک همه دستگاه های مختلف برای حل این مسئله دارد، این مناطق پیکره و پاره‌ی تن مشهد هستند.
   اختر گنجیان 

   تعداد بازدید: 266
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .