•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 234
   کد: 181241
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد عنوان کرد؛

   بازآفرینی، رویکرد متفاوت درمان بیماری شهری

   بازآفرینی شهری تعادل بخشی بین بخش‌های مختلف یک فرایند است و نه یک فرآورده چراکه بازآفرینی یک پروژه نیست بلکه بسط پیدا می‌کند و هدفی اساسی مبنی بر ارتقای محیط زندگی را دنبال می‌کند.
   بازآفرینی، رویکرد متفاوت درمان بیماری شهری

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد بازآفرینی را رویکرد متفاوت درمان بیماری شهری دانست.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی مهدی نیا گفت: شهر یک موجود زنده است که از ابعاد مختلفی برخوردار است و در مقابل حوادث و اتفاقات رویکردهای مختلفی خواهد داشت.
   وی افزود: ساحات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، محیطی و کالبدی این موجود زنده در طول بستر زمان ممکن است به بیماری‌های خاص خود اعم از فرسودگی و بافت‌های ناکارآمد دچار شود.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد رویکرد تقابل با این بیماری‌ها را در طی سنوات گذشته را متفاوت خواند و افزود: پیش‌تر شهرسازان به‌عنوان طبیبان شهر، عمل جراحی را برای این بافت‌ها تجویز می‌کردند که این به معنای تخریب و تملک و بازسازی مجدد بوده است اما تجربه ثابت کرده که متاسفانه این رویکرد پاسخ‌های مناسبی نداشته است و این باعث توجه بیشتر به ارتقای شهرسازی یعنی پرداختن به قسمت های دیگر این بازسازی شده است.
   وی تاکید کرد: بازآفرینی شهری تعادل بخشی بین بخش‌های مختلف یک فرایند است و نه یک فرآورده چراکه بازآفرینی یک پروژه نیست بلکه بسط پیدا می‌کند و هدفی اساسی مبنی بر ارتقای محیط زندگی را دنبال می‌کند.
   مهدی‌نیا ادامه داد: بازآفرینی شهری نیازمند همکاری شهروندان و هم‌افزایی سازمان‌ها و مجموعه‌های دخیل در محله هدف است.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با ابراز امیدواری از نتیجه بخشی این روند گفت: در این راستا تجارب خوبی در جهان صورت گرفته است و کشور ما نیز در این خصوص در دهه گذشته تجربیات خوبی را پشت سر گذاشته است.
   وی با اشاره به اقدامات جدی شورای پنجم در این فرآیند اقدامات شورا را رویکرد تشدیدی بر استفاده از مفهوم بازآفرینی شهری خواند.
   مهدی‌نیا این فرایند را با استفاده از ساختارهای سازمانی و استفاده از ابزارها و بازوهای شهروندان از طریق گروه‌های تسهیلگر و همکاری دیگر سازمان‌ها را منشا خیری برای درمان بیماری شهری شهر مشهد دانست.
    

   تعداد بازدید: 234
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .