•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 271
   کد: 181439
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
   استاندار خراسان رضوی:

   مدیریت شهری در این دوره حرکت خوبی برای ساماندهی حاشیه شهر در تمام ابعاد انجام داده است

   حاشیه مشهد از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و بخش اعظم ساماندهی حاشیه‌نشینی متوجه شهرداری‌هاست.
   مدیریت شهری در این دوره حرکت خوبی برای ساماندهی حاشیه شهر در تمام ابعاد انجام داده است

   استاندار خراسان رضوی گفت: مدیریت شهری در این دوره حرکت خوبی برای ساماندهی حاشیه شهر در تمام ابعاد انجام داده است
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در هفتادمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورا یک نهاد مردمی است، اظهار کرد: امروز شورای مشهد باید بداند شورای شهر بزرگترین شهر مذهبی کشور و حتی منطقه است.
   وی افزود: بر همین اساس از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و دولت تدبیر و امید هم از این شورا حمایت ویژه دارد.
   استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: حاشیه مشهد از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و بخش اعظم ساماندهی حاشیه‌نشینی متوجه شهرداری‌هاست لذا امیدواریم در این دوره مدیریت شهری که حرکت خوبی برای ساماندهی حاشیه شهر در تمام ابعاد انجام شده، با اجرای طرح نجات و مشارکت بیش از ۳۲ دستگاه اجرایی استان که مهرماه آغاز خواهد شد، نتایج خوبی رقم بخورد.
   رزم حسینی با اشاره به اینکه دولت کمک‌های بی‌سابقه‌ای در این دوره به مدیریت شهری مشهد داشته است، تصریح کرد: از جمله این کمک ها تسویه بدهی دولت از طریق تهاتر با بدهی های شهرداری مشهد به بانکها بود که از این طریق ۴۴۰۰ میلیارد تومان تهاتر را به عنوان تنها شهرداری کشور انجام داد.
   استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در انتشار اوراق مشارکت برای پروژه‌های شهری و خطوط قطارشهری نیز دولت مساعدت ویژه ‌ای به مشهد داشته است.
   وی با اشاره به اینکه شورای شهر مشهد، شورای حدود چهار میلیون نفر جمعیت شهر مشهد و حتی زائران بارگاه حریم رضوی است، اظهار کرد: امیدواریم شورای مشهد بتواند در پایان دوره کارنامه درخشانی از خود بر جای بگذارد و در این مسیر فرماندار مشهد نیز با همدلی و هم‌زبانی مصوبات شورا را بررسی می‌کنند.
   همچنین مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر نیز در ادامه این جلسه خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: درخواست داریم جلسه ویژه‌ای با حضور خود استاندار خراسان رضوی برای هماهنگی دستگاه‌های پیرامون حل مشکل ترافیک شهر مشهد تشکیل شود.
   در ادامه محمدهادی مهدی‌نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر نیز با بیان اینکه شورا در دو سال فعالیت خود طرح جامع را ابلاغ کرد اما ظرف دو سال گذشته درگیر تصویب طرح‌های تفصیلی بودیم، اظهار کرد: لذا نیازمند توجه ویژه معاون عمرانی استاندار هستیم تا این فرایند تسریع شود.
   وی افزود: افتراقات بین طرقبه-شاندیز یکی از گره‌های مشهد است که تعیین تکلیف این موضوع مشکل یکی از پهنه‌های طرح تفضیلی مشهد را حل خواهد کرد.
   استاندار خراسان رضوی در پاسخ به این درخواست ها گفت: در رابطه با موضوع حمل و نقل در شورای تامین استان و شهرستان مشارکت جدی داریم لذا شهرداری مشهد طرح و برنامه ‌ای دراین حوزه داشته باشد همراهی خواهیم کرد.
   وی اضافه کرد: در ستاد تدبیر مصوبه‌ای داشتیم که با موافقت دادستان همراه شد که براساس آن استانداری خود به شکایات دستگاه‌های اجرایی رسیدگی کند، حتی اگر این شکایات، شکایات کیفری باشند با این مصوبه حتی پرونده‌های قبلی هم به این مصوبه برگشت داده شد.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 271
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .