•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 223
   کد: 181851
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

   دفاتر تسهیلگری بازوی اجرایی و چشم تیزبین مدیریت شهری در محلات هستند

   طی دو سال اول شورا، سازمان بازآفرینی را به عنوان یک ساختار متناظر و مرتبط با کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار تشکیل و پس از آن دفاتر تسهیلگری در محلات هدف، مستقر شد و تاکنون 20 دفتر راه‌اندازی شده که 2 دفتر آن در منطقه 4 بوده است.
   دفاتر تسهیلگری بازوی اجرایی و چشم تیزبین مدیریت شهری در محلات هستند

   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: دفاتر تسهیلگری بازوی اجرایی و چشم تیزبین مدیریت شهری در محلات هستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی در حاشیه مراسم آغاز فعالیت دفتر تسهیل گری محله میثم منطقه 4 مشهد اظهار داشت: یکی از سیاست‌های محوری شورای پنجم و کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار در خصوص محلات هدف سازمان بازآفرینی، ساماندهی این محلات با رویکرد تسهیلگری، مشارکت مردمی و حمایت مدیریت شهری است.
   وی ادامه داد: در این راستا طی دو سال اول شورا، سازمان بازآفرینی را به عنوان یک ساختار متناظر و مرتبط با کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار تشکیل و پس از آن دفاتر تسهیلگری در محلات هدف، مستقر شد و تاکنون 20 دفتر راه‌اندازی شده که 2 دفتر آن در منطقه 4 بوده است.
   رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد با بیان اینکه این دفاتر بازوی اجرایی و چشم تیزبین مدیریت شهری در محلات هستند، اضافه کرد: دفاتر تسهیل‌گری با حمایت شهرداری و مشارکت مردمی ضمن اعتمادسازی نسبت به اخذ نظر مردم و شناسایی نیازهای محلات اقدام و نهایتا سند توسعه محله را تهیه می کنند که امیدواریم به اقدامات مفیدی در خصوص ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی، کالبدی و ... منجر شود.
   وی در ادامه به پروژه‌های در حال اجرای این منطقه اشاره کرد و افزود: در قالب کمیته نظارتی پروژه‌های این منطقه را رصد کردیم، پروژه‌های زیادی شامل روکش آسفالت معابر، احداث بوستان‌های خطی در حاشیه بزرگراه شهید بابانظر و بولوار آفرینش و ... با پیشرفت مطلوب در منطقه 4 در حال اجراست.
   فیضی عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه بزرگ گود کشتی با چوخه شهید بابانظر با اعتبار 25 میلیارد ریال در ضلع شمالی بوستان بهشت از برنامه زمانبندی احداث جلوتر است و پیگیری ایجاد پل دیگری بر روی کشف‌رود و تعریض جاده دسترسی به جمعه بازار شهید شوشتری نیز بسیار با سرعت خوبی در حال انجام است که امیدواریم در موعد مقرر به سرانجام برسد.
   شهردار منطقه 4 مشهد نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، اظهار داشت: رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار با حمایت ویژه پنجمین شورای شهر مشهد افزایش یافته و راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری در محلات میثم و شهید قربانی تایید این امر است.
   غلامرضا غلامی اذعان داشت: با کمک این دفاتر درخواست‌ها و نیازهای محلات شناسایی می‌شود که با بررسی آنها می‌توان اقدامات ویژه‌ای در این خصوص انجام داد.
   گفتنی است 35 درصد منطقه 4 مشهد را سکونتگاه‌های غیررسمی تشکیل می‌دهد که 54 درصد جمعیت منطقه در این سکونتگاه‌ها ساکن هستند و این موضوع توجه ویژه برای راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری در این محلات را می‌طلبد.
    

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .