•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 516
   کد: 182264
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
   در قالب دو دوره مقدماتی و تخصصی محقق خواهد شد؛

   آغاز بازآموزی 8 هزار نفر از اعضای گروه‌های دوام ثامن در مشهد

   با گذراندن این دوره‌ها، افراد آموزش دیده به عضویت گروه‌های دوام ثامن در می‌آیند و در زمان وقوع بحران به ارائه خدمت می‌پردازند.
   آغاز بازآموزی 8 هزار نفر از اعضای گروه‌های دوام ثامن در مشهد

   رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد از آغاز بازآموزی 8 هزار نفر از اعضای گروه‌های دوام ثامن در قالب دو دوره مقدماتی و تخصصی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید اکلملی با بیان این مطلب گفت: با هدف آشناسازی و توانمندسازی علاقه‌مندان به مباحث مدیریت بحران، تعداد 8 هزار نفر از شهروندان مشهدی آموزش‌های مدیریت بحران را دریافت کرده و به عضویت گروه‌های دوام ثامن درآمده‌اند.
   وی با بیان اینکه دوره‌های یاد شده شامل 4 مرحله است، افزود: آموزش مهارت‌های مرتبط با آتش‌نشانی و اطفاء حریق، مدیریت بحران، هلال احمر و پدافند غیرعامل سرفصل‌های آموزشی دوره است که 8 هزار شهروند مشهدی این دوره‌های 8 ساعته را فراگرفته و توانمند شده‌اند.
   رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد با اشاره به ارائه گواهینامه برای این دوره‌ها، اظهار کرد: با گذراندن این دوره‌ها، افراد آموزش دیده به عضویت گروه‌های دوام ثامن در می‌آیند و در زمان وقوع بحران به ارائه خدمت می‌پردازند.
   اکلملی در عین حال به تخصصی‌شدن فرآیند آموزش به داوطلبان گروه‌های دوام ثامن اشاره کرد و توضیح داد: برنامه‌ریزی شده کار آموزش به صورت دو دوره مقدماتی و تخصصی دنبال شود تا به نتایج موثرتری دست یابیم. بر این اساس دوره‌های مقدماتی گروه‌های مدیریت بحران دوام ثامن ویژه داوطلبان با مدرک زیر دیپلم و دوره تخصصی گروه‌های مدیریت بحران دوام ثامن ویژه داوطلبان با مدرک بالاتر از دیپلم تشکیل می‌گردد.
   وی با اشاره به همکاری هلال احمر در خصوص برگزاری این دوره‌ها، ادامه داد: از این به بعد، دوره‌های مقدماتی مدیریت بحران در هر ماه ویژه 4 گروه 50 نفره برگزار خواهد شد که شامل دوره‌های آتش‌نشانی، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران، هلال احمر و حمایت روانی خواهد بود و داوطلبان 40 ساعت آموزش دریافت می‌کنند.
   رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در مجموع انتظار می‌رود در دوره‌های مقدماتی مدیریت بحران 5400 نفر ساعت آموزش به ثبت برسد.
   اکلملی به برگزاری دوره‌های تخصصی مدیریت بحران نیز اشاره کرد و گفت: با تعامل هلال احمر، اورژانس، آتش‌نشانی و شرکت‌های خدماتی آب، برق و گاز شاهد شکل‌گیری گروه‌های دوام ثامن تخصصی در سطح محلات خواهیم بود و از این پس، افراد با مدارک دیپلم و بالاتر براساس رشته و تخصص خود آموزش دریافت می‌کنند.
   وی اظهار کرد: در دوره تخصصی شرح وظایف مشخص شده و داوطلبان با دریافت آموزش‌های تخصصی، نجاتگر هلال احمر نیز شناخته خواهند شد و در حوادث سطح شهر و استان از تخصص و مهارت آنان در کنار داوطلبان هلال احمر استفاده می‌شود.
   رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد به تشکیل طرح ساماندهی باشگاه شهروندی اشاره کرد و توضیح داد: به دنبال تهیه کارت های عضویت مقدماتی و تخصصی برای افراد آموزش دیده هستیم تا داوطبان داوم ثامن برای نهادهای دیگر شناخته شوند و در مواقع بحران، جایگاه اجرایی داشته باشند.
   اکلملی بیان کرد: با ساماندهی باشگاه شهروندی ویژه اعضای گروه دوام ثامن، مزایای شهروندی از جمله حمل و نقل، کتابخانه‌ها، سینماها و غیره برای اعضای گروه در نظر گرفته خواهد شد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 516
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .