•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 133
   کد: 182913
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   رییس شورای شهر مشهد:

   "شهر انسان مدار" یکی از رویکردهای مدیریت شهری و شورای شهر مشهد است

   شهر به عنوان موجود زنده و پویا که حیات دارد و متاثر از فضای اجتماعی است که محور آن رشد و ارتقای فضیلتها و کرامتهای انسانی می باشد.
   "شهر انسان مدار" یکی از رویکردهای مدیریت شهری و شورای شهر مشهد است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از رویکردها و راهبردهای مورد توجه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد موضوع شهر انسان مدار است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه "وقف سواد" اظهار داشت: شهر انسان مدار شاخصه هایی دارد که باید به آنها دست پیدا کنیم و این تفاهم نامه ما را به شهر انسان مدار نزدیک خواهد کرد.
   وی افزود: شهر به عنوان موجود زنده و پویا که حیات دارد و متاثر از فضای اجتماعی است که محور آن رشد و ارتقای فضیلتها و کرامتهای انسانی می باشد.
   حیدری خاطرنشان کرد: در شهر امام مهربانی ها که به نام عالم ال محمد شناخته می شود، در 1200 سال پیش کرسی های آزاد اندیشی برگزار می شده که حاکی از این است علم و دانش و معرفت مقوله بسیار مهمی است.
   وی ادامه داد: رویکردی که انتخاب شده جدای از خدمات و امکانات شهری، باید با توجه به حوزه مسائل انسانی زیرساختها را فراهم کنیم و به شهری که این تعداد بی سواد داشته باشد، نمی توان افتخار کرد.
   وی به دیگر رویکردهای مدیریت شهری اعم از شهر بدون معتاد متهاجر و حق عابر پیاده و آرام سازی شهر و توجه به دوچرخه اشاره کرد و گفت: تعامل با حوزه آموزش و پرورش یکی دیگر از رویکردهای مدیریت شهری و شورای پنجم است.
   در ادامه شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه انسانی شهرداری مشهد گفت: با حمایت از سواد آموزی در مشهد امیدوار هستیم با این گام مهم در حوزه اموزش و پرورش، وداع با بی سوادی را در افق 1400 داشته باشیم.
   وی با بیان اینکه برازنده مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام نیست که در شهر بی سواد داشته باشیم، افزود: این تفاهم نامه گام نخست برای توسعه انواع سوادهای شهر یادگیرنده مورد توجه است و از مدیریت شهری تشکر می کنم که به موضوعات مهم و زیرساختی ورود پیدا کرده است.
   اختر گنجیان 

   تعداد بازدید: 133
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .