•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 163
   کد: 183210
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   رییس شورای شهر مشهد:

   پاسخگویی به شهروندان باید همراه با حرمت و کرامت باشد

   یکی از اقدامات موثر در این دوره پرداخت سهم سه درصدی آموزش و پرورش از محل عوارض صدور پروانه های ساختمانی بود که از شورای سوم شهر مشهد بر زمین مانده بود.
   پاسخگویی به شهروندان باید همراه با حرمت و کرامت باشد

   رییس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد هم از ابتدای فعالیت خود بر موضوع شهر انسان مدار و اجتماع محور تاکید داشته و دارد، گفت: مدیران شهری در هر رده ای باید به این موضوع باور داشته و در نحوه پاسخگویی به مردم به حرمت و کرامت را در نظر بگیرند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری امروز در ابتدای هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: محقق شدن این مهم به مدیرانی نیاز دارد که این موضوع را باور داشته باشند و حرمت مردم را حفظ کنند.
   وی به اقدامات انجام شده برای تحقق شهری انسان مدار اشاره و اظهار کرد: برای تحقق این شعار اقدامات خوبی برای داشتن شهری بدون معتاد متجاهر، ریشه کن کردن بی سوادی تا سال ۱۴۰۰، پویش خط عابر- خط زندگی و اصلاح هندسی تقاطع ها و معابر آغاز شده است.
   وی در ادامه به بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: تعلیم و تربیت نیازمند همراهی و حمایت جدی همه نهادها است و در این راستا تعامل مناسبی بین مدیریت شهری، شورای شهر مشهد و آموزش و پرورش خراسان رضوی وجود دارد.
   حیدری ادامه داد: یکی از اقدامات موثر در این دوره پرداخت سهم سه درصدی آموزش و پرورش از محل عوارض صدور پروانه های ساختمانی بود که از شورای سوم شهر مشهد بر زمین مانده بود.
   رییس شورای شهر مشهد افزود: 2800 مدرسه در مشهد وجود دارد که می تواند در ساعات تعطیلی مدارس با همکاری شهرداری مشهد برای اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در اختیار جوانان قرار بگیرد.
   وی در ادامه به هفتم مهرماه روز ایمنی و آتش نشانی اشاره کرد و گفت: بعد از حادثه پلاسکو شاهد افزایش همراهی و همدلی مردم با آتش نشانان بوده ایم که یک سرمایه اجتماعی برای آتش نشانان است و باید حفظ شود.
   *سرانه آموزشی در حاشیه شهر مشهد کمتر از نصف میانگین کشوری است
   همچنین در ادامه جلسه علنی امروز قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات و رویکردهای فرهنگی مدیریت شهری و شورای پنجم اظهار کرد: خوشبختانه در این دوره تعاملات خوبی میان آموزش و پرورش، شهرداری و شورای شهر مشهد وجود دارد.
   وی اضافه کرد: تصویب اختصاص۳ درصد عوارض صنعت ساختمان به حوزه آموزش و پروش از سوی شورا یکی از اقدامات خوب در راستای کمک به توسعه تعلیم و تربیت است.
   وی گفت: در کنار این مصوبه هر ساله شهرداری اقدام به خدمات رسانی به تعدادی از مدارس می کند که در این راستا امسال نیز 23 هزار مترمربع لکه ‌گیری آسفالت در مدارس انجام شد.
   *۱۰ درصد جمعیت مشهد را دانشجویان تشکیل می‌دهند
   همچنین در این جلسه محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد نیز با اشاره به اینکه به عنوان یک شهروند از خدمات انجام شده در این دوره شورا قدردانی می کنم، افزود: نامگذاری تعدادی از کوچه‌ها و خیابان‌ها و نام‌گذاری ایستگاه قطارشهری به نام مفاخر و اساتید دانشگاه از اقدامات فاخر مدیریت شهری و شورای شهراست.
   وی افزود: در هر شهری دانشگاه آن شهر هویت و برند آن شهر است، دانشگاه فردوسی مشهد بزرگ‌ترین و معتبرترین مرکز علمی مشهد است و می‌خواهیم دانشگاه فردوسی را در شان شهر امام رضا(ع) و فردوسی بزرگ مطرح کنیم.
   وی ادامه داد: خوشبختانه تعاملات علمی خوبی میان شورای شهر و مدیریت شهری با دانشگاه فردوسی وجود دارد که امیدواریم این تعاملات در حوزه های علمی و پژوهشی بیشتر شود.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 163
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .