•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 202
   کد: 184573
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
   شهردار منطقه ثامن خبر داد:

   به روزآوری فضای سبز اطراف حرم مطهر رضوی با کاشت گل‌‎های فصلی و روتبال درختان

   پیش‌بینی می‌شود تا تکمیل این فضاها و بهسازی کامل فضای بصری معابر منتهی به حرم مطهر، این رقم به حدود ٢٠٠ هزار بوته برسد.
   به روزآوری فضای سبز اطراف حرم مطهر رضوی با کاشت گل‌‎های فصلی و روتبال درختان

   شهردار منطقه ثامن از آغاز عملیات کاشت 200 هزار بوته انواع گل‌های فصلی، هم‎زمان با آغاز پاییز در این منطقه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی حفظ و نگهداری فضاهای سبز در محیط زیست شهری و ارتقاء شادابی و طراوت آنها با کاشت گل‌های فصلی و متنوع را در ارتقاء سطح سلامت روحی و افزایش نشاط شهروندان موثر دانست و اظهار کرد: از همین رو با توجه به اقلیم چهار فصل مشهد، همواره با تغییر فصول، یکی از برنامه‌های اداره فضای سبز منطقه کاشت گل های فصلی است.
   وی تصریح کرد: در همین راستا با فرارسیدن فصل سرما، از ابتدای پاییز تاکنون بیش از ۶٠ هزار بوته انواع گل‌های فصلی شامل کلم تزئینی، جعفری، بنفشه، همیشه بهار و ... در بوستان‌ها، فلاورباکس‌ها و باغچه های پیرامون بارگاه منور رضوی کاشته شده و پیش‌بینی می‌شود تا تکمیل این فضاها و بهسازی کامل فضای بصری معابر منتهی به حرم مطهر، این رقم به حدود ٢٠٠ هزار بوته برسد.
   شهردار منطقه ثامن همچنین به تکمیل کسری گونه‌های گیاهی دائمی از قبیل پرچین آیلند میانی بولوارها، باغچه‌ها و کاشت درخت، با توجه به ظرفیت موجود در بستر فضای سبز منطقه نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر کاشت گل‌های فصلی بیش از 100 اصله درخت از انواع زیتون تلخ، توت تزیینی و نارون، به شیوه روتبال در فضای سبز پارک خطی بولوار کامیاب و آیلند میانی و فضای سبز حاشیه‌ای بولوار تازه احداث شده رضوان(حدفاصل خیابان شهید محسن کاشانی تا تپل محله) کاشته شده است.
    

   تعداد بازدید: 202
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .