•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 156
   کد: 184687
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
   با تاکید بر پتانسیل گردشگری بوستان کوهسنگی مطرح شد؛

   توسعه گردشگری شهری با محوریت فرهنگ زیارت در منطقه 8مشهد

   امروزه گردشگری شهری به عنوان یکی از مهم ترین صنایع توسعه پایدار شهری، فرصت بزرگ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای مدیریت شهری به وجود می‌آورد.
   توسعه گردشگری شهری با محوریت فرهنگ زیارت در منطقه 8مشهد

   شهردار منطقه 8 مشهد با تاکید بر پتانسیل گردشگری بوستان کوهسنگی گفت: امروزه گردشگری شهری به عنوان یکی از مهم ترین صنایع توسعه پایدار شهری، فرصت بزرگ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای مدیریت شهری به وجود می‌آورد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی با بیان این مطلب، افزود: گردشگری شهری‏ به عنوان کنش متقابل گردشگران‏ و میزبان فرصتی جهت ارتقای سطح سرمایه اجتماعی مدیریت شهری است و وجود جاذبه های متنوع در شهرها چون اماکن تاریخی، فضاهای سبز، مراکز فرهنگی، امکانات ورزشی، تسهیلات مهمان نوازی، مراکز خرید و بازارها و ... جزء عناصر مهم شکل گیری گردشگری شهری محسوب می‌شود.
   وی ادامه داد: به طور میانگین سالانه 10 میلیون سفر در سال به مقصد بوستان کوهسنگی صورت می‌گیرد که این مطلب جایگاه مهم کوهسنگی را به عنوان قطب گردشگری شهری نشان می دهد.
   شیرازی افزود : گردشگری مذهبی، وجود مزار شهدای گمنام جبل النور موقوفه سادات رضوی و مقبره العرفا، یکی از ابعاد ویژه این بوستان به شمار می آید که کوهسنگی را در بین شهر دیگر اماکن فضای سبز شهری متمایز می کند.
    

   تعداد بازدید: 156
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .