•  
   منبع خبر : ۱۰۰۵
   تعداد بازدید: 344
   کد: 188641
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
   با توجه به معایب زیست محیطی صورت گرفت؛

   حذف آهک پاشی در فرآیند ضدعفونی مخازن زباله کلانشهر مشهد

   پس از بررسی های میدانی و نظرسنجی از شهروندان آن محدوده درخصوص استفاده از ماده جرمی ساید و موفقیت آمیز بودن این طرح "ماده جرمی ساید.اچ" به عنوان جایگزین آهک در تمام سطح شهر وارد فاز اجرایی گردید.
   حذف آهک پاشی در فرآیند ضدعفونی مخازن زباله کلانشهر مشهد

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از حذف آهک پاشی در تمامی مخازن زباله سطح شهر خبر داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر افزود: با توجه به معایب زیست محیطی ماده شیمیایی آهک و به منظور حذف مشکلات ناشی از بوی نامطبوع و مخاطرات بهداشتی مخازن 1100 لیتری زباله، طرح جایگزینی ماده جرمی ساید به جای آهک پاشی در دستور کار معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد قرار گرفت و در همین راستا، این طرح به صورت پایلوت در مدت زمان یک ماه در سطح شهر انجام شد.
   ️وی افزود: پس از بررسی های میدانی و نظرسنجی از شهروندان آن محدوده درخصوص استفاده از ماده جرمی ساید و موفقیت آمیز بودن این طرح "ماده جرمی ساید.اچ" به عنوان جایگزین آهک در تمام سطح شهر وارد فاز اجرایی گردید.
   یعقوبی گفت: در حال حاضر بیش از 5000 مخزن زباله 1100 لیتری در سطح شهر مستقر است که استفاده از این ماده ضمن بی خطر بودن، سازگاری با محیط زیست و کاهش چشمگیر بار میکروبی مخازن در داخل مخزن و محیط پیرامون آن ، از انتشار بوی نامطبوع نیز تا حد زیادی جلوگیری می نماید. 

   تعداد بازدید: 344
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .